קיימות 2018
טוען אירועים
  • אירוע כבר עבר.

תלמידי בנימין מוזמנים להירשם להאקתון קיימות 2018 – 24 שעות של מרתון פיתוח טכנולוגי לבני ובנות כיתות ה'-ח'. ארדואינו, הדפסה בתלת מימד, EV3, אפליקציות ועוד.

ומה תעשו שם?

משך ההאקתון שלנו יהיה 24 שעות במהלכן יעבדו התלמידים ברצף על בנייה ותכנות תוך שימוש בכלים העומדים לרשותם ועל בסיס הידע והניסיון שרכשו במשך השנה. בהאקתון ניתן דגש לשני כלים מרכזיים: הארדואינו וההדפסה בתלת מימד.

ארדואינו

ארדואינו הוא לוח פיתוח שמאפשר לתלמידים לפתח, לתכנת, ליצור ולהמציא. לארדואינו אין גבולות מכיוון שניתן לממשק אותו עם רכיבים אחרים, עם מחשבים, עם חיישנים ומוצרי חשמל ואלקטרוניקה רבים. השימושים מגוונים ורבים ויכולים לנוע מכיוון של פתרון בעיות ברמה האישית ושיפור איכות החיים ועד המצאות שונות שמתאימות לאנשים רבים.

ניתן לומר שהארדואינו "שובר את תקרת הזכוכית" שעומדת על ראשם של תלמידים מחוננים ומצטיינים שמצד אחד לא יכולים להפסיק לחשוב וליצור בראשם דברים ופיתוחים ומהצד השני חסרים את הכלים לפתח ולהביא את הדברים לידי מימוש וביצוע.

הדפסה בתלת מימד

הדפסה בתלת מימד מאפשרת לקחת את הדימויים הויזואליים שמתרוצצים בראש ולארגן אותם לכדי מוצר סופי. ההדפסה תובענית ודורשת שיפור התפיסה המרחבית, מוכנות לכשלונות אישיים ותעצומות בכדי להתגבר על הכשלונות ולתקן ולשפר עד לתוצר משביע רצון.

ההדפסה בתלת מימד היא מאבות היסוד של המייקינג ומאפשרת לתלמידים לחלום וליצור את החלום שלהם בדייקנות מרבית ברמה גבוהה. בהמשך הלימוד, ניתן ללמוד לעבוד עם חומרי הדפסה פלקסיים, נמסים במים וצבעים שונים על מנת להגיע לתוצאות מגוונות ורבות יותר.

כלים נוספים בהם נשתמש בהאקתון הם scratch, makey makey  ועוד.

מרץ 25 2018

פרטים

התחלה: 25 במרץ, 2018 @ 8:00 am
סיום: 26 במרץ, 2018 @ 5:00 pm
קטגוריות אירוע: ,
תגיות אירוע, , , , , ,
אתר בקרו באתר ההקאתון

מקום

בית ספר דעת

עפרה, Israel

+ מפת גוגל