חשיפה למטמון: הספריה הלאומית
טוען אירועים
  • אירוע כבר עבר.

תחשבו על אלפי שנות יצירה תרבותית. תחשבו על "עם הספר" ועל כל מה שהוא תרם לעולם. תחשבו על כל הספרים שנכתבו אי פעם בעברית, על כל כתבי היד העבריים בעולם, על אוסף תצלומי ארץ ישראל הגדול ביותר בעולם, על אוסף המפות העתיקות המרהיב ביופיו, על מאגר המוזיקה הישראלית והיהודית הגדול ביותר בעולם, על אוסף העיתונות ההיסטורית, על מאות אלפי כרזות, פוסטרים, יצירות אמנות, פריטי יודאיקה, ועוד ועוד.
עכשיו תחשבו שכל האוצר הזה שוכב וממתין לכם. שמעט מאד אנשים מכירים, צופים, משתמשים ונהנים מהאוצר הזה, שנוגע לחיים של כל אחת ואחד מאיתנו.

כאן אתן ואתם נכנסים לתמונה: מפתחים ומפתחות, אנשי ונשות טכנולוגיה ודיגיטל – בואו להשתתף בהאקתון הראשון של הספרייה הלאומית, 24 שעות בהן נפתח יחד כלים ויישומים חדשניים שיעזרו לחשוף את אוצרות התרבות של העם והמדינה לקהל הרחב.

למי מיועד: לכל מי שרוצה (מפתחים, אנשי תוכנה, דאטה, מוצר, UX/UI, עיצוב, תוכן, קריאטיב, שיווק, חברות סטארט אפ וטכנולוגיה)

תכנים: במוקד האקתון 1# יעמדו האוספים הויזואליים של הספרייה, שכוללים יותר ממיליון תצלומים, כרזות, כתבי יד מאויירים, כתובות נישואין ועוד. במהלך ההאקתון נמציא ונפתח כלים שיסייעו להנגיש את החומרים הויזואליים לקהל הרחב בארץ ובעולם.

בואו להכיר את ה-API שלנו: nli-dev.webflow.io

מסלול הדאטה >
אוסף התצלומים של הספרייה הלאומית כולל למעלה ממיליון תצלומים של ארץ ישראל ב-150 השנים האחרונות. אוספים חזותיים אחרים כוללים מאות אלפי כרזות, פוסטרים, איורים בכתבי יד וכתובות נישואין, ועוד המון חומרים נפלאים.
אבל לא תמיד המידע שיש לנו על התצלומים או הפריטים מספיק טוב – לא תמיד אנחנו יודעים מי או מה צולם בתמונה, איפה ומתי היא צולמה, או מה ההקשר ההיסטורי והתרבותי.
התוצאה: קשה לאנשים למצוא את מה שהם מחפשים. אם זו סטודנטית לעיצוב שמחפשת צילום של אופניים ישנים או תלמיד בי"ס שמחפש צילום של אישיות היסטורית – האוצרות הנדירים האלה הולכים לאיבוד באינטרנט.
האתגר: להשתמש בטכנולוגיה כדי ליצור מטה-דאטה עשיר ומלא, שיאפשר לציבור בארץ ובעולם למצוא בקלות את אוצרות התרבות הויזואליים.
לדוגמה: שימוש באלגוריתם זיהוי פנים כדי לזהות מי מצולם או למצוא קבוצות של תצלומים בהם אותו אדם.

מסלול הקריאטיב >
אוספי התצלומים, הכרזות והחומרים החזותיים של הספרייה הלאומית הם תיעוד נדיר של חיי העם והמדינה והיצירה התרבותית שלו במאות השנים האחרונות. הם פותחים חלון אל הזהות העמוקה של כל אחד מאיתנו – איך חיו אבות אבותינו, איך הם נראו, במה עסקו, מה עניין אותם ועל מה דיברו. אבל הציבור הרחב כמעט ואינו מכיר את האוצרות הללו. ילדים, בני נוער, מבוגרים וקשישים מבלים כל יום ברשת, בלי לדעת שיש עולם שלם של חומרים נפלאים, פתוח לצפייה, שימוש, קבלת השראה ויצירה מחדש.
האתגר: להשתמש בטכנולוגיה כדי ליצור אפליקציה, אתר אינטרנט או כל כלי טכנולוגי אחר שינגיש באופן שימושי וידידותי את אוצרות התוכן לקהלים רחבים בארץ ובעולם; או להתחבר ליישומים קיימים בעלי קהל משתמשים רחב באופן שינגיש את אוצרות התרבות.
לדוגמא: צ'אט בוט המספק כל יום תמונה מתאריך מסוים ["היום לפני"] או בנושא מסוים,או אפליקציה המאפשרת למשתמש להסתכל על המיקום שלו על גבי מפה מלפני 200 שנה

נובמבר 23 2017

פרטים

התחלה: 23 בנובמבר, 2017 @ 9:00 am
סיום: 24 בנובמבר, 2017 @ 12:30 pm
קטגוריות אירוע: ,
תגיות אירוע, , , ,
אתר בקרו באתר ההקאתון

מקום

הספריה הלאומית

גבעת רם
ירושלים, Israel

+ מפת גוגל

המארגנ/ת

הספריה הלאומית